Mega prezent na 50 rocznicę ślubu

Jakoś się zgapiłam i na FB już można oglądać ten nasz cud natury, ale liczę na to, że nie wszyscy, tak jako i ja, mają profil na facebooku, więc może jednak dla kogoś to będzie nowość. Usiądź wygodnie i przeczytaj naszą opowieść, bo taki prezent na rocznicę ślubu nieczęsto się zdarza.

W pracowni ostatnio tyle się dzieje i ciągniemy z Agą tyle dużych projektów na raz, że czasami trudno się połapać co już jest skończone, co sfotografowane, co przerobione, a co opublikowane. Archiwum fotograficzne nam rośnie, mój dysk już powoli pęką w szwach, a każde zdjęcie cenne i żal skasować. Nawet zdjęcia tych starych albumów, z których byłam dumna i blada parę lat temu, trzymam w odpowiednich katalogach. Tak sobie myślę, że nigdy nie wiadomo, kiedy jakiś pomysł się przyda, przypomni i zainspiruje na nowo.

Dzisiaj też chciałabym Wam opowiedzieć więcej o archiwum, ale nie moim służbowym tylko rodzinnym, o archiwum rodzinnym pani Lucyny i pana Kazimierza.

Państwo Lucyna i Kazimierz parę tygodni temu świętowali Złote Gody i z tej okazji ich dzieci, a mają ich w sumie siedmioro, postanowiły przygotować im wypasioną niespodziankę, czyli wyjątkowy prezent na rocznicę ślubu wspaniała i doniosłą. Bardzo się cieszę, że wpadli na pomysł albumu, ale w sumie jakby sie tak zastanowić, to cóż innego można podarować starszym państwu? Samochód? Wycieczkę w ciepłe kraje? Komplet garnków Rosenthal?

To pewnie temat na dłuższa dywagację prezentową, ale wydaje mi się, że faktycznie mało jest takich niespodzianek, które są uniwersalne. Często mamy problem z tym, co podarować w prezencie komuś, kto już wszystko ma. Albo odwrotnie- co podarować komuś, kto nic nie ma i do szczęścia więcej nie potrzebuje? Nasza odpowiedź jest tylko jedna: wspomnienia! Wszyscy lubimy wspominać „stare dobre czasy”. Nawet jesli jeszcze nie teraz, to za parę lat i na Ciebie przyjdzie pora. A czas leci tak szybko, że zanim się obejrzysz, minie 15ty rok po maturze (to akurat z mojego własnego doświadczenia:)

Dlatego wspomnienia są jedynym uniwersalnym, najwdzięczniejszym i najprostszym pomysłem na prezent. To jak podarować coś, czego kupić się nie da. Można to jedynie ładnie oprawić. I wtedy pojawiamy się my:)

Zbieramy zdjęcia z kilku pokoleń dzieci i wnuków, katalogujemy opisy, relacje, układamy wszystko w całość, która żyje, którą chce się oglądać i do której chce się wracać. Brzmi patetycznie, ale my faktycznie czujemy, że mamy taką misję🙂

I misja ta pięknie zrealizowała się w tym zestawie na 50 rocznicę ślubu dla szanownyh Jubilatów. Dzieło było ogromne, ale dzieki koordynacji pani Bożeny- najmłodszej córki pani Lucyny i pana Kazimierza, udało się zebrać materiał fotograficzny od całego rodzeństwa, posegregować go i opisać. Po wklejeniu zdjęć wyszło nam w sumie aż 66 kart!- sama się nie spodziewałam, że aż tyle. Każda karta była ozdobiona motywami retro, bo album szykowany był w takim stylu. Do tego prosta okładka no i oczywiście skrzynia, która sama w sobie byłaby cudną niespodzianką. Zgodnie z życzeniem pani Bożeny była ona ucharakteryzowana na starą walizkę przygotowana na tę wspaniałą, bo trwająca już 50 lat podróż.

I wiecie co? Powiem Wam, że stworzenie tego wszystkiego było naprawdę nie lada wysiłkiem- ze względu na liczbę zdjęć i rozmach całego przedsięwzięcia. Ale satysfakcję mamy ogromną, zwłaszcza, gdy oddajemy taki prezent na rocznicę slubu, a w zamian dostajemy taką recenzję:

„Album jest solidnych rozmiarow i w dodatku pieknie 😘 wykonany w stylu retro . 
No i ta skrzynia w ktorej miescil sie album przepiekna 👍 
Brawo 👏🏻👏🏻👏🏻
Album jest przepiekna pamiatka rodzinna ktora wszyscy podziwiali 😊
Dziekuje jeszcze raz 😘”

No to teraz nie pozostaje mi już nic innego jak tylko pokazać w jakiej sprawie to całe zamieszanie:)

Album zdecydowanie nie znajdzie się w regularnej sprzedaży, choć jeden lub dwa podobne egzemplarze możemy jeszcze przygotować. Jednak jeśli masz ochotę na skrzynkę, to mamy dokładnie taki model w naszym sklepie internetowym Heart Made Moments. Zajrzyj.

 

One thought on “Mega prezent na 50 rocznicę ślubu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *